Hacker Mindset nedir?

Merak etmeyin hacker mindset ile bir siteye ya da sisteme nasıl sızacağınızı anlatmayacağım. (Bilmediğim için değil, konumuz olmadığı için. 😱 Kötü şaka alert!) Hollywood filmlerindeki ergen irisi ve sürekli cips yiyen gözlüklü adamları, hoodiesi üzerine yapışmış, duşa bile onunla giren, uykusuzluk ve uyuşturucu karışımı madde kullanımı sebebi ile gözleri şişmiş Mr.Robot’ları bir kenara bırakın.

Benim anlatacağım hikayeler böyle stereotiplere dayanan şeyler değil. Ben size, bugüne kadar gördüğüm, okuduğum, karşılaştığım ve bazen kendi kendime icat edip denediğim “hack yöntemlerini” anlatmak için buradayım. Bu nokta konunun uzmanı gibi değil, meraklısı gibi anılmak istediğimi belirtmek için uygun sanırım. Hadi gelin adını tam koyalım neyi kastettiğimin.

Merak etmek, rahatsız olmak, değiştirmeyi denemek, yılmamak benim “Hacker Mindset” ile kabaca kastettiğim. Günlük karşılaştığımız kişisel ya da iş ile ilgili, bazen de ülke ve dünya ile ilgili problemlere alternatif hacker kafası çözümler üretmek. Daha iyisi için mevcudu hacklemek ve değiştirmek. Olmayanı bir şekil oldurmak. Bunu yaparken de içinizdeki her şeyi öğrenmeye aç meraklı hacker’ı birazcık da doyurmak.

Öncelikle hoş geldiniz.

Neler göreceksiniz bu newsletter’da?

  • Hayatınızda uygulayabileceğiniz pratik ve uygulanabilir tavsiyeler

  • Denemelerim ve sonuçları

  • Başarısızlıklarım ve buradan çıkardığım dersler

  • Merak ettiklerim ve kurcaladıklarım

  • Birlikte çözmemiz gereken problemler ve bu problemler ile ilgili çözüm önerileri

Peki amacım ne bu yola çıkarken?

Ben bir “rahatsızım”. Böyle yetiştirildiğim için mi ya da zamanla böyle olduğum için mi bilmiyorum ama ben her yerde bir ilişki, bir sistem, bir uyum, bir neden-sonuç ilişkisi görüyorum. İstemsizce, konuştuğum herkeste bir potansiyel, karşılaştığım her olayda bir daha iyi olma imkanı fark ediyorum. Yazmanın tam da bu sebeple bir fayda yaratacağına inanıyorum.

Sevgili okuyucu, demem o ki ben öğrenmeyi, yığın gibi her şeyi biriktirmeyi ve bu yığından yeni şeyler üretmeyi tutku derecesinde seviyorum. 42 yaşıma kadar bu tutkuyu yakın çevrem, iş arkadaşlarım ve müşterilerim gibi görece dar bir çerçevede yaşadım. Yazmanın daha fazla insana dokunabileceğim anlamına geldiğini biliyorum. Bildiklerimle ve öğreneceklerimle başka insanların potansiyellerini gerçekleştirmelerine yardımcı olabileceğime inanıyorum. Bunu yapmanın beni zorlayacağını ve kendi potansiyelimi harekete dönüştürebileceğini biliyorum. Bu sadece verdiğim değil tam da bu sebeple bolca da aldığım bir ilişki benim için. Değişebileceğimiz, değiştirebileceğimiz…

Bir yolculuğa çıkalım istiyorum okuyucu. Bilinmeyene, birlikte…

Hadi sen de katıl bu serüvene!

Thanks for reading Hacker Mindset! Subscribe for free to receive new posts and support my work.

Subscribe to Hacker Mindset (42)

Alternative solutions for the first world problems

People

Burak Su (42)
🧠 Marketing Strategist & AI Advocate @Kroppadigital 🎯 Crafting cutting-edge strategies for #marketers ✍️ Dive into http://marketingmindset.org #PostmodernMarketing